Zebra Perde Nedir

Zebra Perde

Zebra Perde ile Stor Perde Arasındaki Fark Nedir?

Zebra perde, stor perde ile aynı özellikleri bulundurur. Standart stor perdeler gibi, perde kumaşının alüminyum boru üzerine sarılmasıyla üretimi yapılır. Fakat zebra perde, bir stor perde modeli olmakla beraber bazı farklı özelliklere sahiptir. Kapanıp açılma şekli  stor perdelerle aynıdır.Fakat  zebra perdelerde arka kısım çıtaya bütünleşmiş şekilde üretilir. Bu özellik onu standart stor perde modellerinden ayırmaktadır.

Zebra perdeyi stordan ayıran bir diğer özellik de, ışık geçirgenliğidir. Stor perdeler hiçbir koşulda ışık geçirmemektedir, zebra perde modellerinde ışık geçirgenliği ayarlanabilir. Başka bir yönden stor perdelerde polyester ipek kullanılırken, zebra perdelerde bu malzemeyi kullanılamamaktadir. Bu modellerde tül ve perde aynı yüzeye dikilir. Her ne kadar zebra perde kumaşı, stor perdeyle aynı işlemlerden geçirilse de, ışık geçirme özelliğine sahip olduğu için daha yumuşak bir kumaş olduğu söylenebilir.

Zebra Perde Nerelerde Kullanılabilir?

Zebra perdeler, stor perdelerin kullanıldığı hemen hemen her alanda kullanılabilmektedir. Ancak ışık geçirme özelliğine sahip olduğu için kullanım alanlarının daha geniştir. Yatak odası, Mutfak ,Salon, Oturma odasında kullabilirsiniz. Oldukça kolay bir biçimde monte edilebilen zebra perde modelleri özel bir aparatla korniş üzerinde de kullanılabilir.

Etiketler: zebra perde, stor perde, perde, dijital zebra perde
Eylül 10, 2019
Listeye dön